Czegoś nie wiesz? Stara cyganka prawdę Ci powie:


Co to jest ZMP©?
Kto zajmuje się serwisem?
Co daje rejestracja?
Czy wypowiedzi są cenzurowane?
Jak często następują aktualizacje?
Jakie są nagrody w konkursach i jak je można odebrać?
Czy korzystanie z ZMP© wiąże się z jakimiś kosztami?
Co zrobić gdy zapomniałem(am) hasła?
Używam Netscape'a i trochę nienajlepiej to wygląda (nie wygląda wcale). Co zrobić?
Po co na ZMP kolejna księga gości?
Jak działa serwis?
Jak działa wyszukiwanie?
Co to za "T" w nagłówku strony?
Po co są sondy?


Co to jest ZMP©?

ZMP©, czyli inaczej Zlotowisko Miasta Plusa to serwis internetowy stanowiący część większej całości, to znaczy CMP (Czatu Miasta Plusa) - czyli miejsca w sieci prowadzonego niekomercyjnie przez grupę ludzi, którzy poznali się w portalu Miasto Plusa. Inicjatywę utworzenia CMP podjął niejaki Marshall , później dołączył do niego z działem RMP (Rodzina Miasta Plusa) Wierzbik , a po jakimś czasie dział ten przejął Booster , a Luke wziął z kolei na swoje barki obowiązki naczelnego CMP-owskiego pisarza, poety i dziejopisa w stworzonym przez siebie dziale LKB (Luka Kącik Bluźnierczy). Na samym końcu ze szczątkowych zdjęć i informacji znajdujących się już na CMP wyłoniło się ZMP©, które prezentuje zdjęcia z licznych wspólnych spotkań w "realu" sporej grupy osób, a mnie przypadła przyjemność gospodarzenia tutaj

Kto zajmuje się serwisem?

Już to wyżej z grubsza opisałem, ale skoro ma być jasno i wyraźnie to:
CMP - Marshall
RMP - Booster
LKB - Luke
ZMP (Zlotowisko) - Vytt
Całość hula w necie dzieki uprzejmości firmy Indigo - technologie internetowe - podziękowania.

Co daje rejestracja?

Aby przeglądać zdjęcia oraz czytać moje anonse i komentarze rejestracja nie jest potrzebna. Jednak jeśli zdecydujesz się zarejestrować sporo zyskujesz:
- możliwość dodawania komentarzy do zdjęć i czytania komentarzy innych osób;
- możliwość wyszukiwania zdjęć po nickach osób;
- możliwość brania udziału w konkursach;
- możliwość otrzymywania informacji o ukazujących się uaktualnieniach witryny;
- możliwość otrzymywania informacji o zaplanowanych zlotach;
- w miarę rozwijania się witryny inne, trudne w tej chwili do zdefiniowania korzyści.

Czy wypowiedzi są cenzurowane?

Nie. Mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby. Jednak jeśli wypowiedź będzie dla kogoś jednoznacznie obraźliwa, bezzasadnie wulgarna lub będzie naruszać ogólnie przyjęte normy dobrego wychowania przewiduję taką możliwość. Jednocześnie osoba, która z premedytacją będzie się w ten sposób zachowywać może się liczyć z konsekwencjami w postaci publicznego pręgierza , nie wyłączając odcięcia od możliwości korzystania z witryny.

Jak często następują aktualizacje?

Cóż, nie mogę się zobowiązać do jakiejkolwiek regularności z prostego względu - zloty odbywają się dość nieregularnie, a zdjęcia, które są tu zamieszczane otrzymuję od różnych osób, w różnym czasie, niekiedy z bardzo dużym opóźnieniem. Ale ze swojej strony dokładam wszelkich starań, by w miarę możliwości zawsze było coś nowego i ciekawego.

Jakie są nagrody w konkursach i jak je można odebrać?

Za każdym razem, gdy będę ogłaszał konkurs napiszę jaki jest czas jego trwania, regulamin, ile jest nagród i w jakiej postaci. Nagrody można będzie odbierać wyłącznie podczas spotkań zlotowych, chyba, że szczegółowy regulamin będzie przewidywał inną formę ich odbioru lub z samej swojej natury nagroda nie będzie możliwa do przekazania tą drogą.

Czy korzystanie z ZMP© wiąże się z jakimiś kosztami?

Poza kosztem związanym z połączeniem telefonicznym/łączem stałym itp, straconym czasem i poszarpanymi nerwami nie wiąże się to z żadnymi kosztami finansowymi. Chociaż kto wie, ... ostatnio kiepsko przędę

Co zrobić gdy zapomniałem(am) hasła?

Cóż, to się może zdarzyć. Wystarczy jeżeli wybierzesz odpowiedni link na stronie głównej, podasz nicka pod którym się zarejestrowałeś (aś) i wciśniesz odpowiedni przycisk. Hasło zostanie wysłane niezwłocznie (tzn, że jeśli Twoje konto e-mail działa poprawnie dostaniesz je w ciągu minuty) na podane przez Ciebie konto e-mail.
Jeżeli jednak preferujesz kontakty bardziej międzyludzkie to możesz do mnie zamailować, zadzwonić, próbować złapać mnie na gadzie lub icq, a w ostateczności również podjechać do mnie do domu . Ale nie mam zamiaru podawać tu numeru swojej komórki, adresu itp , więc jeśli go znasz to tylko możesz się cieszyć z tego jakże szczęśliwego zbiegu okoliczności

Używam Netscape'a i trochę nienajlepiej to wygląda (nie wygląda wcale). Co zrobić?

Pytanie podchwytliwe, ale na szczęście niewiele osób zapewne je zada. Odpowiedź kieruję zatem przede wszystkim do Upośledziów. Co prawda starałem się, żeby wszystko grało (i powinno), ale różnie to bywa. Jeśli zatem zauważysz jakieś problemy polecam zastosowanie poniższej instrukcji:
1. Skopiuj (ctrl + c) sobie adres strony z paska adresowego w Szkapie;
2. Wyłącz Szkapę;
3. Włącz Explodera (o ile jeszcze go nie włączyłeś);
4. Wklej (ctrl + v) skopiowany adres strony do paska adresu Explodera;
5. Wciśnij "Enter" - powinno zadziałać.
6. Jeśli nie działa to wróć do punktu #1 (o ile nie wyłączyłeś Szkapy wbrew poleceniom niniejszej instrukcji - a zapewne ze względu na wrodzoną przekorę nie wyłączyłeś) i powtórz operację, lub wpisz w pasek adresu Explodera: "http://vytt.indigo.pl" (tylko na Boga!!! - bez apostrofów).
7. Jeśli nadal nie działa - idź z kolegami na piwo albo coś mocniejszego. Po powrocie zacznij od punktu #1. Może teraz pójdzie lepiej. Powodzenia!

Po co na ZMP kolejna księga gości?

Wiem, że na CMP, RMP i LKB już są. Ale ZMP to mimo wszystko mój sajt i ja decyduję co ma tu być, a czego nie. Ponieważ zaś jestem bardzo łasy na wszelakie komplementy, przeto nie mogłem sobie odmówić tej drobnej przyjemności. Mowię 'komplementy', gdyż rzecz jasna nie przewiduję nic innego . Wpisać się bedziesz mógł(ogła) po zalogowaniu. Na wszelki wypadek, gdyby zabrakło Ci słów i inwencji postanowiłem wpisać sugerowany tekst, który z pewnością w 100% odzwierciedlać będzie Twoją opinię o witrynie i jej twórcy . Oczywiście będzie mi miło jeśli włożysz nieco własnej inicjatywy - ten tekst ma wyłącznie sugerować jedynie słuszną wizję oceny .

Jak działa serwis?

Jako się rzekło jakiś czas temu, wziąłem się za kilka grubych segregatorów, manuali i uczonych ksiąg i przerobiłem sajta na dynamiczny. To znaczy, że teraz wszystko (no prawie wszystko) napisane jest w php i oparte o bazę danych. Na pierwszy rzut oka nie widać wielkiej różnicy, ale zaręczam, że tylko na pierwszy . Różnicy nie odczujesz dopóki się nie zarejestrujesz i zalogujesz. Mechanizm logowania oparty jest na sesjach z wykorzystaniem ciasteczek (cookies), dlatego też witryna będzie działać poprawnie jedynie wtedy, gdy w preferencjach swojej przeglądarki ustawisz akceptację ciastek. Nie jest to dla Ciebie nic, co może zagrażać Twojemu komputerowi, Twojemu samopoczuciu, zdrowiu lub życiu . Sesja kończy się wraz z zamknięciem przeglądarki, wylogowaniem się lub około dwudziestominuową nieaktywnością.

Jak działa wyszukiwanie?

Niestety nie potrafię zrobić inteligentnego wyszukiwania i na razie nie ma na to rady. Ale nie martwię się, bo nie tylko ja . Bo ciężko jest wyświetlić wynik zapytania np. "mój Misio" albo "ta do której się dobierałem w zeszłym tygodniu". Jeśli chcesz odnaleźć zdjęcia z osobą której szukasz musisz wpisać jej nicka. Tyle, że nick powinien być ogólnie znany, np. Vytt, a nie SLC. No i wszelkie znaki przestankowe używane w co po niektórych nickach mają znaczenie ze względu na to, że starałem się zachować w miarę oryginalną ich pisownię. Ponieważ niestety pamięć posiadam doskonałą, ale nieco krótką, przeto nie pomnę szczegółowo dokładnej pisowni niektórych nicków. Dlatego też założyłem, że wszystkie zaczynają się z dużej litery (co akurat nie ma wpływu na wyszukiwanie, ale tak dla porządku . Wyszukiwarka przeszukuje bazę danych i wyłapuje ciągi znaków wpisane w pole "szukaj". Nie musisz podawać dokładnego nicka. Jeżeli dla przykładu wpiszesz "gix" to z dużą dozą prawdowpodobieństwa wynik wyszukiwania będzie obejmował wyłącznie zdjęcia z moją szanowną małżonką (Agix). Nie powinno być chyba zbyt dużo błędów w pisowni, ale jeśli jakieś zauważysz to daj mi koniecznie znać. Możesz również wybrać rodzaj wyszukiwania: zwyczajny (po prostu podajesz nick), lub zaawansowany (wyszukiwanie dwóch osób, wykluczenie osób z wyszukiwania, wyszukiwanie w konkretnych zlotach).

Co to za "T" w nagłówku strony?

Poczytaj archiwum Ogłoszeń Parafialnych . Post z 28.06.2004.

Po co są sondy?

Hmm, powody są w gruncie rzeczy dwa:
1. Ponieważ w zasadzie nie zdarzyło się jeszcze, żeby ktoś z Was przysłał mi jakąkolwiek sugestię odnośnie tego co możnaby tu dodać/usprawnić/poprawić, a chcę żeby witryna była możliwe najbardziej Wam przyjazna, więc sam chcę od Was te informacje wyciągnąć .
2. Drugi powód jest nadzwyczaj prozaiczny: to kwestia tego, że chciałem sprawdzić, czy sondę potrafię po prostu zrobić .
I to tyle w tym temacie.Jeśli masz jakieś pytania, na które odpowiedzi powinny się tu znaleźć pisz i pytaj śmiało!

A teraz już życzę dobrej zabawy na ZMP© .
Vytt

Strona główna
ZMP© 2.2TD copyright Vytt 2002/2016
hosted by indigo